Оставьте заявку:

  Я согласен(а) на обработку Персональных данных
  ×

  Медиа

  ПП «Аграрна компанія-2004»: НОВІ ГОРИЗОНТИ!

  ПП «Аграрна компанія-2004»: НОВІ ГОРИЗОНТИ!

  Підприємство «Аграрна компанія-2004» входить до 10-ки лідерів вітчизняного ринку за обсягами утримуваного маточного поголів’я та реалізації товарних свиней забійних кондицій.
  Про нові виклики та перспективи розвитку спілкувалися з директором департаменту свинарства Дмитром Дубовиковим.
  Розмову вів Володимир Яцульчак, редактор журналу «Прибуткове свинарство».

  ДОВІДКА

  ПП «Аграрна компанія 2004» — потужне вітчизняне свиногосподарство, розташоване на Хмельниччині. Входить до вертикально інтегрованої структури групи компаній VITAGRO. У свинарському бізнесі з 2010-го року. Земельний банк групи компаній — 85 тис. га. Серед інших напрямків діяльності — молочне скотарство, садівництво, рослинництво, насіннєвий завод, елеватори та власні обслуговуючі структури: парк техніки, інженерна служба, будівельний відділ. Згідно з рейтингом свиногосподарств, підготовленим аналітичним відділом Асоціації «Свинарі України», ПП «Аграрна компанія-2004» посідає 10-у сходинку серед ТОП-50 лідерів вітчизняної свинарської галузі України. Господарство є учасником Асоціації «Свинарі України».

  ДМИТРО ДУБОВИКОВ

  директор департаменту свинарства ПП «Аграрна компанія 2004».

  Народився 1978-го року у м. Стаханов (Луганська обл.). Закінчив Луганський державний аграрний університет за спеціальністю «зооінженерія». Там же здобув другу вищу освіту з бухгалтерського обліку та аудиту. Навчався в аспірантурі Інституту тваринництва УААН (м. Харків).

  Практичних навичок набував на свиногосподарствах у Данії, де також отримав досвід управління. Після повернення в Україну працював керівником цеху відтворення, а згодом став директором із виробництва продукції тваринництва ПАТ «Агрокомбінат Слобожанський». Набув досвід у молочному напрямі ТОВ «Астарта-Київ». Оскільки свинарство — улюблена справа, прийняв пропозицію і обійняв посаду директора ТОВ «Рантье». З 2017-го року директор департаменту свинарства ПП «Аграрна компанія 2004» групи компаній VITAGRO.

  — Що спонукало почати займатися племінною справою?
  — Насамперед прагнення не залежати від коливання цін на генетику. Як відомо, вартість племінних свиней постійно зростає завдяки попиту з боку Китаю, який відновлює поголів’я, втрачене через АЧС. Враховуючи обсяг цього ринку, така тенденція збережеться надовго. Наше ж підприємство, постійно розвиваючись та нарощуючи поголів’я свиней, не хоче залежати від зовнішніх факторів. Відкриття нових комплексів формує потребу в молодняку як для комплектації нових ферм, так і для ремонту наявного поголів’я. Саме тому вирішили мати власний нуклеус в Україні.

  Інвестуючи в цей напрям, зрозуміли, що можемо запропонувати і ринку якісне поголів’я. Підприємство не змінює основний профіль—і надалі займатиметься виробництвом товарної свинини. Водночас будемо готові постачати племінних тварин канадської генетики для ринку.

  — Ваше підприємство—«піонер», що першим в Україні завіз та почав працювати з канадською генетикою. Чим зумовлений вибір?
  — Не є таємницею, що за останні роки Україна стикнулася з суттєвим відтоком кадрів. Тому постало питання вибору міцнішої та стійкішої до умов утримання генетики за мінімального втручання персоналу. Це змусило глибоко вивчити пропозиції на ринку генетичних ресурсів.

  Свині канадської генетики відрізняються міцнішою конституцією і менш примхливі. При цьому компанія-постачальник декларує високі виробничі результати та показники продуктивності. Щоб переконатися в їх достовірності, відвідали кілька ферм у Канаді. Вітчизняним виробникам не доведеться їхати так далеко—зможуть познайомитися з цією генетикою на наших виробничих майданчиках. Щоб побачити, самих тварин і перевірити достовірність задекларованих цифр в умовах реального виробництва.

  Ще один аргумент на користь канадської генетики—високі смакові якості свинини. І хоча вітчизняний ринок усе ще функціонує за радянським підходом—з виробником розраховуються за кількість реалізованих кілограмів живця, а не за якість туші. Переконані, споживач буде надавати перевагу м’ясу з кращими смаковими показниками, якщо матиме вибір.

  — З якої кількості поголів’я стартує нуклеус?
  — Сьогодні маємо 650 чистопорідних свиноматок породи Велика Біла. Це перший крок до реалізації плану наростити маточне поголів’я підприємства з 5,3 до 11,5 тис. свиноматок упродовж найближчих років. Один з основних викликів його реалізації —мати команду фахівців, яка вміє працювати з тваринами. І хоча свині канадської генетики прості в управлінні та догляді, базова підготовка все ж потрібна.

  Тому розмірковуємо над тим, щоб на базі нашого господарства організувати школу для навчання персоналу. Завдяки такому підходу кожне підприємство, яке матиме бажання придбати канадську генетику, зможе отримати необхідні знання і супровід.

  — Частина ваших ферм продовжуватиме працюватиме з данською генетикою, а решта —з канадською, наче дві різні структури?
  — Так, генетики різні, але потужності новозбудованого комбікормового заводу дають можливість одночасно виробляти широкий спектр рецептур для задоволення потреб кожної з генетик.

  Важливим також є кваліфікація кадрів, тому спеціалістів ділитимемо відповідно до рівня підготовки. Для канадської, достатньо основних знань завдяки витривалості цих тварин, закладеної генетично. На комплексах з данською генетикою працюватимуть досвідчені спеціалісти, які знають, як забезпечити досягнення поставлених виробничих цілей.

  У такий спосіб зможемо забезпечити оптимальну собівартість вирощування за двома технологіями.

  — Розглядали американський варіант розвитку підприємства: використання послуг ферм-відгодівельників?
  — Якщо розглядати переваги такої моделі—ти не інвестуєш в «цеглу», оскільки, фактично, орендуєш ферму і сплачуєш за станкомісце. Однак є і великі ризики: ми поставимо поголів’я, забезпечимо кормами та надамо ветеринарний супровід, однак не матимемо гарантії, наскільки якісним буде догляд за тваринами. Вітчизняна практика свідчить, що впевненість у результатах можна мати лише тоді, коли є контроль, а не покладаєшся на інших. Безперечно, в партнерстві можна досягти успіху, але надійніше самостійно будуватися, ніж їх шукати і «відсіювати» за результатами співпраці.

  У стратегічних планах компанії—повна вертикальна інтеграція виробництва. Фінальний етап розвитку свинарського напряму—м’ясопереробне підприємство. Для реалізації стратегії найближчим часом розвиватимемо племінний напрям, будуватимемо нові свинокомплекси та збільшуватимемо поголів’я свиноматок.

  Также читайте