Залиште заявку:

  Я згоден(а) на обробку Персональних даних
  ×

  Медіа

  Рекомендації по оптимізації годівлі в критичній ситуації

  Рекомендації по оптимізації годівлі в критичній ситуації

  цей складний для України час можливі ситуації, коли птиця може утримуватися деякий час без корму. Це є стресом для птиці і звісно негативно впливає на показники продуктивності та у критичних випадках може призвести до загибелі птиці. Як можна мінімізувати негативний вплив таких ситуацій. Треба пам’ятати, що без корму птиця може прожити до 3-7 діб, а без води тільки декілька днів, тому доступ до води має бути постійний.

  Якщо ви бачите, що у пташнику закінчується корм і його вистачить тільки на один день, і корм буде через 1-2 дні, то можна збільшити тривалість сну птиці до 12-16 годин, 1 раз покормити і ще раз зробити темноту до 12-16 годин. Таким чином ви зможете виграти час поки нема кормів.

  Якщо ви знаєте, що у вас закінчується повнораціонний комбікорм і корму не буде 4-5 днів можна перейти на зерносуміш: пшениця і кукурудза у співвідношенні 50/50, при цьому весь час повинен бути доступ до води. Додатково щоб зменшити кормовий стрес і зменшити зниження продуктивності, можете додати вітамінні препарати у воду на 1-2 дні (комплекс жиро і водорозчинних вітамінів).

  Якщо в силу критичної ситуації, ви знаєте, що корму не буде довгий час, то треба шукати варіанти виготовити корм власноруч. Для цього вам знадобиться дробарка, змішувач із вагами та потрібно знайти наступну сировину: пшениця, кукурудза, макуха соєва та соняшникова, вапнякове борошно, монокальційфосфат, комплексний премікс 2-5% та рослинна олія. Після чого ви зв’язуєтеся із нутриціоністом, який на основі інформації від вас щодо виду, кросу, віку птиці та бажаній продуктивності, наявності у вас сировини зробить для вас рецепт комбікорму. 

  Наша рекомендація, робити мінімум двох тижневий запас комплексного премікса для свого господарства.

  Джерело: Рекомендації по оптимізації годівлі в критичній ситуації

  Також читайте